tel510-510-464, 510-510-772

mailkontakt@carforyou.com.pl

wypożyczalnia aut łódźChociaż dawniej funkcjonowały głównie przy lotniskach i to właśnie wśród pasażerów samolotów miały największe powodzenie, dzisiaj wkroczyły również do centrów miast, a z ich usług korzystają nawet lokalni mieszkańcy. Mowa o wypożyczalniach samochodów – wynalazku wcale nie nowym, jednak w ostatnich latach zyskującym sobie coraz większą popularność. Z czego wynika wzrost zainteresowania wypożyczalniami samochodów w czasach, w których liczba samochodów będących w użytku jest większa niż kiedykolwiek wcześniej i cały czas rośnie? Paradoksalnie wynika to ze zmiany trendów – w Europie i USA jest to już na wielką skalę, w Polsce dopiero raczkuje, ale jednak powoli zmniejsza się liczba osób posiadających swój samochód. Ze względu na coraz lepiej funkcjonującą komunikację publiczną oraz ulepszanie infrastruktury dla rowerzystów, ludzie decydują się zrezygnować z posiadania samochodów, co minimalizuje koszty.

Czasami jednak nie da się uniknąć sytuacji, w której samochód jest niezbędny i wówczas z pomocą przychodzi wypożyczalnia aut. Łódź jest miastem, w którym na takie rozwiązanie decyduje się sporo mieszkańców, zwłaszcza tych, którzy na co dzień pracują w innym mieście, a w Łodzi spędzają tylko weekendy. W takiej sytuacji samochody osobowe nie są im potrzebne zbyt często, a kiedy faktycznie potrzebują do nich dostępu, decydują się je wypożyczyć, ponieważ jest to dla nich o wiele bardziej opłacalne. Średnia cena za wynajem samochodu na dobę to około 60-70 złotych. Zważywszy na to, że samochody zwykle są wypożyczane na kilka-kilkanaście dni w skali roku, to całościowe koszty ponoszone w związku z wynajem nie przekraczają 1500 złotych rocznie. To przewaga jaką ma wypożyczalnia aut, bo koszt utrzymania własnego samochodu w skali roku jest zwielokrotniony, w dodatku nigdy nie możemy przewidzieć, kiedy samochodowi przytrafi się usterka i ile wyniesie nas jej naprawa. Jak swoją decyzję argumentują ci, którzy zdecydowali się zrezygnować z własnego samochodu, a w razie potrzeby korzystają z usług wypożyczalni? Zwracają oni uwagę m.in. na to, że rezygnacja z samochodu to dla nich oszczędność czasu.

wynajem długoterminowy samochodów łódźJak to możliwe? Zakładając, że dojazd do pracy zajmuje w obie strony około godziny, prowadząc samochód niejako tracimy ten czas, bo nie możemy wykonywać równolegle innych czynności. Tymczasem przesiadając się do komunikacji publicznej, w ciągu tej godziny dziennie możemy np. czytać książkę lub prasę. Niejedna wypożyczalnia aut Łódź zwraca zresztą uwagę na to, że klienci zwykle wypożyczają samochód, kiedy mają do przewiezienia sporą ilość rzeczy. Z kolei przyjezdni, goszczący w mieście od jednego do kilku dni, wypożyczają samochód, kiedy mają do załatwienia sporo spraw w różnych punktach miasta w niedługim czasie. Oczywiście w dalszym ciągu zdecydowana większość z nas posiada własny samochód i ani nam w głowie rezygnować z niego, by w razie potrzeby pożyczać samochód, jednak powoli rośnie ilość tych, którym auto nie jest na co dzień potrzebne i rezygnują z jego posiadania. 

Zobacz więcej na stronie Car For You Wypożyczalnia aut Łódź

Aktualności

Blog