tel510-510-464, 510-510-772

mailkontakt@carforyou.com.pl

Coraz większą popularnością turystyki cieszą się wycieczki objazdowe wypożyczonym samochodem. Lecąc na wakacje do oddalonego wiele kilometrów kraju często mamy ograniczone pole manewru przy zwiedzaniu. Często jesteśmy skazani na komunikację publiczną, która niekoniecznie należy do praktycznej i punktualnej. Sprawia to, że niezwykle ciekawą alternatywą jest wynajem samochodu na miejscu. Pojawia się wtedy szereg nowych możliwości zwiedzania.

Obecnie zwiększa się liczba osób decydujących się, aby spędzić wczasy “w trasie” jeżdżąc z miasta do miasta, z regionu do regiony, sypiając każdego dnia w innym miejscu. Ten rodzaj turystyki pozwala na dużo lepsze zwiedzenie kraju, do którego się przyleciało. Daje także możliwość posiadania bardzo elastycznego grafiku i wybierania atrakcji na miejscu. Może się zdarzyć, że dopiero od miejscowych dowiemy się, w jakie miejsce warto zobaczyć - np. o jakiejś pięknej plaży wolnej od turystycznego zgiełku. Posiadając samochód z wypożyczalni można się w takie miejsce z łatwością wybrać.

Decydując się na tego typu sposób turystki warto pamiętać o kilku rzeczach szukając i wybierając samochód z wypożyczalni.

  • Zaplanuj podróż i zarezerwuj samochód dużo wcześniej przed sezonem turystycznym. Inaczej będziesz musiał słono zapłacić za jego wynajem. Może się też zdarzyć, że będziesz miał problem z jego znalezieniem. Ogólnie tendencja jest taka, że czym bliżej sezonu, tym bardziej ceny wzrastają.
  • Najlepiej wypożycz samochód bezpośrednio od wypożyczalni i omijaj pośredników. Biura podróży oraz różnego rodzaju wyszukiwarki turystyczne często pobierają sobie znaczną marżę.
  • Przeczytaj dokładnie regulamin wynajmu samochodu z danej wypożyczalni. Może się zdarzyć, że trafisz na tzw. “koszty ukryte”. Przykładowo mogą to być wyolbrzymione kary za opóźnienia przy oddaniu samochodu lub zawyżone odszkodowanie za uszkodzenie samochodu.

Na zakończenie warto dodać, że niekoniecznie trzeba wybierać się w dalekie kraje, żeby uprawiać ten rodzaj turystyki. Przykładowo popularnością cieszą się wypożyczanie aut w Olsztynie, aby zwiedzić dogłębnie całą Warmię i Mazury. 

Aktualności