tel510-510-464, 510-510-772

mailkontakt@carforyou.com.pl

20160430 115727

Rynek wypożyczalnia samochodów w Polsce w ciągu ostatnich lat uległ znacznemu wzrostowi. Coraz więcej firm oferuje na wynajem nowe samochody i komfortowe samochody. Ponadto wiele wypożyczalni aut oferuje specjalistyczne typy pojazdów - lawety, limuzyny czy samochody dostawcze z zabudową chłodniczą. Oferty poszczególnych wypożyczalni samochodów są obecnie niezwykle zróżnicowane. Wiele z nich oferuje specjalne usługi, jak długoterminowy wynajem samochodów, które są dedykowane do danego typu klienta.

Klienci biznesowi wypożczalni samochodów

Klientami wypożyczalni samochodów są zarówno osoby indywidualne, jak również klienci biznesowi. W przypadku tych drugich popularny jest wynajem długoterminowy samochodów. W wielu sytuacjach wynajem samochodu na dłuższy okres okazuje się dużo bardziej opłacalny niż kupno i utrzymanie własnego samochodu. Zdarza się w mniejszych firmach, że potrzebny jest samochód dostawczy, aby przywieźć lub pojechać po towar. Jako, że jest to w nich rzadki proceder, to wynajem auta wydaje się wtedy najbardziej opłacalną opcją. Do klientów wypożyczalni aut należą również firmy ubezpieczeniowe (zobacz: http://www.carforyou.com.pl/blog/86-samochod-zastepczy-z-oc-sprawcy ) oraz serwisy samochodowe potrzebujące samochodów zastępczych dla swoich klientów.

Wynajem samochodów przez osoby prywatne

Osoby prywatne również są częstymi klientami wypożyczalni samochodów. W sytuacji, gdy tylko sporadycznie potrzebują auta, to okazuje się ona optymalnym rozwiązaniem. Popularny jest również wynajem samochodu na wakacje. Zwłaszcza, gdy polecimy gdzieś samolotem, to skorzystania z wypożyczalni samochodów pozwoli na lepsze poznanie danego miejsca. W Polsce także tego typu turystyka jest uprawiana i to nie tylko przez turystów. Zdarza się, że osoby nie posiadające samochodu korzystają z usług wypożyczalni.

Aktualności