tel510-510-464, 510-510-772

mailkontakt@carforyou.com.pl

Wypożyczalnia aut Białystok

Białystok to miejsce posiadające bogatą historię oraz położone w otoczeniu wyjątkowej przyrody. Jest odwiedzane przez turystów niemal przez cały rok. Białystok i Podlasie posiadają wiele miejsc, które warto odwiedzić - należą do nich zarówno niepowtarzalne parki krajobrazowe i narodowe, jak również zabytkowe obiekty mieszczące się w centrum Białegostoku. Wybierając się ten region warto, to zrobić samochodem lub wypożyczyć auto z jednej z wypożyczalni samochodów.

Co warto zobaczyć w Białymstoku?

Miasto posiada wyjątkowy klimat, o czym może potwierdzić wielu odwiedzających je turystów. Około 32 % procent całej powierzchni zajmują tereny zielone. Miasto obfituje w różnego rodzaju parki i skwery, a w dodatku położone jest sąsiedztwie dwóch rezerwatów przyrody oraz Narwiańskiego Parku Narodowego. Białystok to miasto, które od wieków które charakteryzowało się różnorodnością kultury, wyznania oraz narodowości. Miało na to wpływ jego położenie i bliskie sąsiedztwo Litwy i Białorusi. Niewątpliwie wywarło to wpływ na jego charakter. Wiele osób odwiedzających Białystok zwraca uwagę na życzliwość i otwartość mieszkańców.

Główne zabytki Białegostoku:

Stary kościół Farny oraz Archikatedra Białostocka

Oba obiekty usytuowane są obok siebie. Pierwszy z nich jest budowlą późnorenesansowe, która posiada piękne barokowe wnętrze. Archikatedra jest natomiast piękny przykładem architektury neogotyckiej.

Kościół Św. Rocha

Uznawany jest za jeden z najciekawszych przykładów polskiej, modernistycznej architektury sakralnej. Wzniesione jest wzgórzu i posiada wieże wysoką na 83 metry.

Zespół parkowo - pałacowy Branickich

Nazywany jest też Wersalem Podlasia. Bez dwóch zdań jest to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackiej z pierwszej połowy XVIII wieku. Poza doskonałą architekturą na terenie całego kompleksu można podziwiać budzący podziw drzewostan, 24 pomniki oraz 4 fontanny. Pałac Branickich powinien zobaczyć, każde kto odwiedza Białystok.

Jak podróżować po mieście?

Miasto jest wyposażono w wysokiej jakości komunikacje publiczną. W przypadku, kiedy nie lubisz ścisku, tłoku oraz mniejszego komfortu podróży zawsze można wybrać samochód na wynajem. Wypożyczalnia aut w Białymstoku posiada szeroki wybór pojazdów różnych klas dostosowanych do każdego zasobu portfela. Samochody są w pełni wyposażone oraz gwarantują bezawaryjność w czasie trwania jazdy. Wszyskie dostępne pojazdy można sprawdzić na stronie - wypożyczalnia aut Białystok.

Aktualności