tel510-510-464, 510-510-772

mailkontakt@carforyou.com.pl

Wynajem długoterminowy samochodów Łódź

wynajem długoterminowy samochodów łódźJeżeli potrzebujemy samochodu na jakiś czas, ale to tylko czasowe i w związku z tym nie opłaca nam się kupować auta na własność, mamy zwykle tylko jedną możliwość. Ponieważ rzadko mamy znajomych, którzy z chęcią użyczą nam swojego samochodu na długi czas, jedynym wyjściem pozostaje wypożyczalnia samochodów. Nie należy obawiać się wynajęcia samochodu z wypożyczalni: są one zwykle z nowych roczników, modele są różnych klas, więc mamy też pewien wybór, w zależności od naszych potrzeb i preferencji. Wiele wypożyczalni w swojej flocie posiada nie tylko samochody osobowe, ale również dostawcze, co znacznie zwiększa atrakcyjność ich oferty i tym samym kierowana jest ona nie tylko do klientów indywidualnych, ale również firm. To właśnie firmy często interesuje wynajem długoterminowy samochodów. Łódź jest miastem, w którym zapotrzebowanie na taki rodzaj usług jest spore, ze względu na to, że profil działalności wielu przedsiębiorstw nie wymaga od nich stałego posiadania samochodu dostawczego, jednak czasowo jest on im na pewien okres potrzebny.

Wynajęcie samochodu długoterminowe

Wypożyczenie na dłuższy czas samochodu z wypożyczalni opłaca się dużo bardziej aniżeli zakupienie samochodu, który większość roku będzie stał w garażu, a mimo tego trzeba będzie opłacać jego przeglądy, ubezpieczenie i naprawy. Po nawiązaniu dłuższej współpracy z jedną wypożyczalnią być może uda się nam wynegocjować zniżki lojalnościowe. Poza tym warto pamiętać także o tym, że ceny za wynajem samochodu maleją wraz z wydłużaniem się okresu wynajmu. Wynajem długoterminowy samochodów Łódź zwyczajnie bardziej opłaca się wypożyczalniom, ponieważ przed każdym wynajęciem samochodu pracownicy wypożyczalni muszą pojazd wyczyścić oraz napełnić jego bak i skontrolować poziom płynów i oleju. To jednak trochę pracy i kosztów, a są one mniejsze, gdy samochody rzadziej wracają do wypożyczalni, bo są wynajmowane na dłuższy czas. Wydaje się, że długoterminowym wynajmem najczęściej są zainteresowane firmy, które interesują głównie samochody dostawcze. W rzeczywistości jednak również samochody osobowe często są wypożyczane na dłuższy czas.

wypożyczalnia samochodów łódźTo ma zwykle miejsce w dużych miastach, gdzie często na dłuższy czas przyjeżdżają w celach biznesowych lub urzędowych ludzie, którym nie opłaca się dojechać własnym samochodem lub nie mogą go zabrać rodzinie pozostającej w domu. Wynajem długoterminowy samochodów jest dla nich korzystniejszy kiedy z samochodu zamierzają korzystać sporo. Poza tym wypożyczenie samochodu jest też o wiele bardziej opłacalne niż jeżdżenie taksówką. Każdy kto miał kiedyś okazję jeździć w interesach taksówkami, a potem przesiąść się do wynajętego samochodu, potwierdzi, że to drugie rozwiązanie finalnie wychodzi dużo taniej, nawet jeśli korzystało się z najtańszych taksówek. Wypożyczalnie samochodów stają się powoli codziennością, a z ich usług korzystają coraz częściej już nie tylko podróżni, ale także lokalni mieszkańcy, dla których wypożyczony samochód jest alternatywą dla komunikacji publicznej. 

Wynajęcie samochodu długoterminowym sposobem na poprawe mobilności

Niektóre cele związane bądź to z życiem prywatnym, bądź to z prowadzoną działalnością gospodarczą sprawiają, że samochód staje się dla nas rzeczą niezbędną. Jednocześnie, zwłaszcza w dużych miastach powoli pojawia się trend pozbywania się prywatnych samochodów i przesiadania się, kiedy to tylko możliwe, do komunikacji publicznej bądź na rower. Jeżeli na co dzień samochód jest nam niepotrzebny, ale raz czy dwa razy do roku zdarza się, że przez pewien czas jest dla nas niezbędny, możemy spokojnie skorzystać z możliwości, jakie daje nam wynajem długoterminowy samochodów. Łódź jest miejscowością, w której komunikacja publiczna działa na tyle dobrze, że coraz większa liczba mieszkańców decyduje się korzystać z niej częściej, sprzedając własne samochody, a w razie potrzeby korzystać z ofert wypożyczalni aut takich jak Car For You, których kilka funkcjonuje na terenie miasta.

Oferta wynajmu samochodów jest coraz bardziej atrakcyjna i można przypuszczać, że za kilka, kilkanaście lat wypożyczanie aut będzie bardzo popularne. Na razie wynajem długoterminowy samochodów Łódź interesuje głównie osoby podróżujące oraz małe firmy, które optymalizują w ten sposób koszty. Mimo, że wypożyczenie samochodu kojarzy nam się ze sporymi wydatkami, w istocie może być o wiele bardziej opłacalne, niż posiadanie własnego samochodu. Wiele zależy oczywiście od tego, jak często potrzebujemy samochodu. W każdym razie, jeśli auta potrzebujemy bardzo rzadko, to nawet jeśli są to dłuższe okresy, bardziej opłaci nam się wynajem długoterminowy samochodów Łódź niż posiadanie własnego auta. Oszczędzi nam to sporo czasu, nerwów i pieniędzy, a także pamięci – odpada nam bowiem pamiętanie o rzeczach takich, jak okresowe przeglądy techniczne, opłacanie ubezpieczenia itp. Nie musimy też denerwować się nagłymi awariami samochodu i wydatkami związanymi z ich naprawą. Tymi wszystkimi sprawami, a także bieżącą pielęgnacją i konserwacją samochodu zajmuje się wypożyczalnia, a my możemy po prostu czerpać przyjemność z jazdy.

Oferta wypożyczalni Car For You

Korzystanie z wypożyczonego samochodu to nie tylko korzyści wynikające z wygody i komfortu podróżowania. Wynajęty samochód na okres średnio i długoterminowy pozwala na obniżenie kosztów działalności firmy. Długoterminowy wynajem samochodów osobowych i dostawczych jako samochodów służbowych znosi z firmy obowiązki wobec leasingowania pojazdów, znosi konieczność ponoszenia kosztów naprawy oraz ubezpieczenia pojazdu. Korzystanie z wypożyczalni samochodowej pozwala na korzystanie z dowolnego typu pojazdu, wybór z kilkunastu marek i modeli samochodów:

  • dostawczych/ciężarowych
  • osobowych

Dla firm chcących skorzystać z długoterminowego wynajmu możliwe jest zminimalizowanie formalności związanych z podpisaniem umowy wypożyczenia aut. Rozwiązanie tego typu jest jednym z lepszych sposobów na poprawienie funkcjonalności firmy, oraz jednoczesne uniknięcie formalności związanych z leasingowaniem samochodów. Wynajem samochodu dla firm z Łodzi pozwala na uzyskanie podobnych warunków jak w przypadku leasingu z tą dodatkową różnicą, że koszty wynajmu są niższe niż leasingowania - tutaj ważną różnicą na koniec umowy najmu samochodów jest brak możliwości wykupu opłacanego samochodu - nie wchodzi on również w skład majątku firmy, a koszty wynajmu bez problemu można wliczyć z faktury Vat w koszty działalności gospodarczej.

 

Aktualności

Blog