tel510-510-464, 510-510-772

mailkontakt@carforyou.com.pl

Wypożyczalnia samochodów dostawczych - Łódź

wynajem samochodów dostawczych łódźSamochody dostawcze mijamy na naszych ulicach każdego dnia, zwykle uznając, że posiada je każda firma, do której obowiązków należy między innymi transport towarów. Tymczasem bardzo często się zdarza, że auta dostawcze są w posiadaniu wyłącznie tych firm, które transportem zajmują się na co dzień. Pozostałe firmy – te, dla których samochód dostawczy na co dzień nie jest potrzebny – radzą sobie inaczej. Niektóre nawiązują współpracę barterową z innymi firmami, jednak najczęstszym rozwiązaniem jest po prostu wynajem samochodów dostawczych. Łódź jest miejscowością, w której zlokalizowanych jest wiele firm – nie wszystkie z nich mają stała potrzebę korzystania z pojazdów dostawczych, jednak wiele z nich sporadycznie takiego samochodu potrzebuje.

Chcąc wynająć samochód dostawczy konieczne będzie przygotowanie dokumentów tożsamości, prawa jazdy oraz wpłacenie pracownikom wypożyczalni kaucji za pojazd. W zależności od okresu najmu pojazdu otrzymamy odmienną ofertę - może ona uwzględniać dzienny lub miesięczny limit kilometrów (przy wynajmie długoterminowym). Z takich ofert często korzystają przedsiębiorstwa, które chcą ograniczyć posiadane środki trwałe i opierają działalność na wynajmie lub leasingu samochodu.

Wypożyczalnie samochodów dostawczych

Wypożyczalnie samochodów jak Car For You nie są niczym nowym – funkcjonują już od wielu lat w Polsce i innych krajach świata, jednak głównie zajmują się one wypożyczaniem samochodów osobowych. Niemniej jednak są też liczne wypożyczalnie, które w swojej flocie posiadają także samochody przeznaczone do celów dostawczych. Taka oferta skierowana jest zarówno do firm, którym z uwagi na sporadyczne zapotrzebowanie na samochody dostawcze nie opłaca się takowych kupować i utrzymywać, ale też do osób prywatnych, które potrzebują samochodów dostawczych chociażby w celu sprawniejszego zorganizowania przeprowadzki. Wynajem samochodów dostawczych działa na zasadach podobnych do wynajmu samochodów osobowych. Większość wypożyczalni umożliwia udostępnienie samochodu na czas od kilku godzin do nawet ponad miesiąca i zwykle ma cennik, w którym wyszczególnione są opłaty za poszczególny okres wypożyczeń. Jeśli wypożyczalnia w swojej flocie ma kilka różnych samochodów dostawczych, to wówczas cena wynajmu może zależeć także od tego, na jaki model auta się zdecydujemy. Przed porównaniem wszystkich ofert zapytaj pracwonika wypożyczalni Car For You o możliwe do uzyskania rabaty na wynajem samochodu ciężarowego.

wypożyczalnia aut łódźWarto pamiętać, że zawsze możemy podjąć próbę negocjacji ceny za wypożyczenie samochodu – niektóre wypożyczalnie wprost informują o takiej możliwości, jednak nawet jeśli tak nie jest, możemy spróbować, gdyż mamy tego prawo – w najgorszym wypadku właściciel wypożyczalni się nie zgodzi i wynajem samochodów dostawczych będzie przebiegał na takich warunkach, jakie zostały określone w cenniku firmy. Ogólna zasada kształtowania cenników wypożyczalni samochodów mogłaby zostać sformułowana następująco: im dłużej, tym taniej. Chodzi o to, że wypożyczalnie premiują tych klientów, których interesuje wynajem na dłuższy czas – przy wypożyczeniach na tydzień czy dłużej, cena za dobę jest niższa niż w przypadku wynajmu na dzień lub dwa. Niemniej jednak nawet krótkoterminowy wynajem jest opłacalny cenowo, toteż wypożyczalnie nie wykluczają wynajmu samochodu chociażby na godziny, zaś sporo klientów jest zainteresowanych właśnie takim czasem wypożyczenia. 

Samochody dostawcze, chociaż zwykle są nabywane przez firmy, których działalność w pewnej mierze wymaga częstego transportowania towarów, nierzadko wielu firmom, jak i osobom prywatnym są potrzebne jedynie sporadycznie. Wówczas z oczywistych przyczyn nie opłaca się inwestować w zakup takiego pojazdu, ponieważ samo kupno to niemałe koszty, a do tego trzeba liczyć jeszcze wszystkie wydatki związane z utrzymaniem auta – nie tylko paliwo, ale konserwacja, przeglądy techniczne, ubezpieczenia itp. Inaczej niż mogłoby się wydawać -  wynajem samochodów dostawczych nie jest to szczególnie drogim rozwiązaniem; wręcz przeciwnie - pozwala na zoptymalizowanie kosztów związanych z transportem. Mówimy oczywiście o przypadkach, w których samochód dostawczy nie jest potrzebny kilka razy w tygodniu, ale doraźnie, do kilku razy w ciągu miesiąca. Wówczas skorzystanie z wypożyczalni samochodów dostawczych jest optymalnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nawiążemy z nią dłuższą współpracę, ponieważ będzie można wynegocjować lepsze ceny.

Ceny za wynajem samochodów dostawczych w Łodzi

Generalnie obecnie ceny w wypożyczalniach są o wiele bardziej przystępne niż jeszcze kilka lat temu, niemniej jednak pomiędzy poszczególnymi wypożyczalniami różnice mogą być bardzo duże. Do tego dochodzą jeszcze różnice w innych kwestiach oferty wypożyczalni, które ostatecznie mogą w dużym stopniu wpłynąć na ogólny poziom zadowolenia z wynajmu. Standardem powoli staje się wypożyczanie na określony czas – jeśli wynajem samochodu wiąże się z nałożeniem przez wypożyczalnię limitu kilometrów, które możemy przejechać, z pewnością nie będziemy zadowoleni w pełni z wynajmu, musząc się kontrolować i z góry zakładać trasę, jaką chcemy pokonać, by zmieścić się w narzuconym ograniczeniu. Wielu z nas docenia też, gdy oprócz samochodu może wypożyczyć dodatkowe akcesoria, jak chociażby GPS. Sprawia to, że podróż staje się przyjemniejsza i po prostu łatwiejsza, a jednocześnie nie każe nam zastanawiać się, skąd wziąć takie akcesoria.

 

Fiat Ducato BusFord Transit
 samochód dostawczy fiat ducato  dostawczy ford trasit na wynajem
Silnik: 2,3 D
Skrzynia biegów: Manualna
Spalanie: ok 13l/100km
Ładowność: 1155kg
Silnik: 2,2 D
Skrzynia biegów: Manualna
Spalanie: ok. 12l/100km
Ładowność: 1039kg

Wynajem samochodu dostawczego:
1 dzień: 170zł/doba (limit: 200km)
1 dzień: 200zł/doba (bez limitu)
2-7 dni: 140zł/doba (limit: 200km)
2-7 dni: 180zł/doba (bez limitu)
pow. 7 dni: 130zł/doba (limit:200km)
pow. 7 dni: 160zł/doba (bez limitu)
miesiąc: 3510zł (bez limitu)

Ceny orientacyjne
Zapytaj w naszym łódzkim oddziale o ofertę:
Car For You - wypożyczalnia samochodów dostawczych - Łódź

Wynajem samochodu dostawczego:
1 dzień: 150zł/doba (limit: 200km)
1 dzień: 170zł/doba (bez limitu)
2-7 dni: 130zł/doba (limit: 200km)
2-7 dni: 150zł/doba (bez limitu)
pow. 7 dni: 120zł/doba (limit:200km)
pow. 7 dni: 140zł/doba (bez limitu)
miesiąc: 3510zł (bez limitu)

Ceny orientacyjne
Po szczegóły zapraszamy do łódzkiego oddziału

Aktualności

Blog