tel510-510-464, 510-510-772

mailkontakt@carforyou.com.pl

Wynajem samochodów dostawczych - Poznań

wynajem samochodów dostawczych poznańSamochody dostawcze nie należą do najtańszych, a jeżeli w naszej firmie jedynie sporadycznie mamy potrzebę skorzystania z nich, zdecydowanie nie będzie nam się opłacało ich kupować na firmę. Pomyślmy tylko: najpierw musimy wyłożyć pewną sumę pieniędzy na sam zakup samochodu – czy będzie to pojazd nowy, czy używany, i tak koszt będzie niemały. Jeśli chodzi o tankowanie, to wiadomo, że ile będziemy nim jeździć, tyle wydamy na paliwo, ale poza tym musimy jeszcze liczyć się z kosztami przeglądów, napraw i ubezpieczenia. Ponadto będziemy potrzebowali jeszcze miejsca do parkowania samochodu. Sporo zachodu, jak dla auta, z którego mamy korzystać sporadycznie, prawda? Dlatego też lepszą opcją będzie wynajem samochodów dostawczych Poznań, jeżeli z „dostawczaka” rzeczywiście korzystamy wyłącznie od czasu do czasu.

Samochody dosatwcze - zalety wynajmu.

Nawet jeśli będziemy potrzebowali samochodu dostawczego jednorazowo, ale na dłuższy czas, to i tak wypożyczenie go będzie nam się bardziej opłacało, ponieważ większość wypożyczalni oferuje preferencyjne stawki dla klientów, którzy wynajmują pojazd na dłużej. Oczywiście jest możliwy wynajem samochodów dostawczych Poznań na krótki czas, nawet na kilka godzin, ale jest to o wiele mniej opłacalne – dla wypożyczalni, bo po każdym zwrocie pojazdu musi ona go wyczyścić i zatankować do pełna, co wymaga poświęcenia odrobiny czasu; a dla wypożyczającego, bo cena wynajmu staje się mniej korzystna, gdyż rośnie właśnie ze względu na konieczność wykonania czynności związanych z przygotowaniem samochodu do następnego wypożyczenia. Niemniej jednak taka możliwość świetnie sprawdza się np. u osób, które przeprowadzają się, ale nie chcą do tego celu wynajmować ekipy, której trzeba zapłacić. Różne wypożyczalnie mają w swojej ofercie różne samochody dostawcze, różne są też ich propozycje oraz wymagania względem wypożyczających. Najczęściej, co oczywiste, od wypożyczającego wymaga się okazania dowodu osobistego oraz prawa jazdy.

wypożyczalnia aut poznańZwykle pobiera się zaliczkę za wynajem, zaś reszta kwoty jest spłacana po zwrocie pojazdu. Wynajem samochodu dostawczego zwykle może się zacząć w miejscu wskazanym przez wypożyczającego, co oznacza, że pracownik wypożyczalni podstawia samochód tam, gdzie tego sobie zażyczy klient. Niektóre wypożyczalnie limitują swoim klientom ilość kilometrów, które mogą przejechać wynajętym samochodem, jednak coraz częściej odchodzi się od tej praktyki. Wypożyczalnie w większości są czynne przez cały tydzień, również w dni świąteczne, co umożliwia wynajęcie samochodu dostawczego dokładnie wtedy, kiedy nastąpi taka potrzeba. Atrakcyjną ofertą, którą powoli wprowadza coraz większa liczba wypożyczalni jest danie klientom możliwości negocjacji cen za wynajem. Nawet jeśli firma nie podaje nigdzie informacji o możliwości negocjowania ceny, warto pamiętać, że i tak zawsze mamy do tego prawo, więc można spróbować – a nuż uda się jeszcze bardziej uatrakcyjnić warunki, na których wynajmujemy samochód dostawczy.  

Zamiast posiadać samochód dostawczy zdecydowanie lepiej wypożyczać go na okazjonalne przejazdy. Koszty wynajmu samochodu dostawczego są zdecydowanie niższe niż korzystanie z usług transportowych prywatnych firm.

 

Aktualności

Blog